GOM Player Kurulum Sonrası İlk Ayarlamalar

GOM Player’ı bilgisayarınıza kurup ilk kez çalıştırdığınızda, karşınıza çıkan ilk ayarlama ekranları Configration ekranlarıdır. GOM Player’ın ilk kurulum ekranları sırayla şöyledir;

Görünüm modunu seçebileceğimiz bir pencere gelir. Bu pencerede varsayılan ayar Normal Mod'tur. Yüksek kalite modu, bilgisayar bileşenlerinin çok güçlü olduğu ve yüksek çıktı alabilmek için kullanılan moddur. Performansı düşük pc ler için önerilmez. Seçeneklerden biri de TV Çıkışı modudur.
Görünüm modunu seçebileceğimiz bir pencere gelir. Bu pencerede varsayılan ayar Normal Mod’tur. Yüksek kalite modu, bilgisayar bileşenlerinin çok güçlü olduğu ve yüksek çıktı alabilmek için kullanılan moddur. Performansı düşük pc ler için önerilmez. Seçeneklerden biri de TV Çıkışı modudur.

 

bu ekranda ise Gom player'ın kullanacağı renk ayarlamalarını ve ses sisteminin özelliklerini seçersiniz. Renk ayarlamalarını genelde değiştirmeye gerek yoktur. Ancak ses sisteminize göre burada seçim yapmanız çok önemlidir. Çünkü GOM Player'da açtığınız videonun ses sisteminize göre en uygun çıktı vermesini burada sağlarsınız.
bu ekranda ise Gom player’ın kullanacağı renk ayarlamalarını ve ses sisteminin özelliklerini seçersiniz. Renk ayarlamalarını genelde değiştirmeye gerek yoktur. Ancak ses sisteminize göre burada seçim yapmanız çok önemlidir. Çünkü GOM Player’da açtığınız videonun ses sisteminize göre en uygun çıktı vermesini burada sağlarsınız.

 

Bu ekranda ise GOM Player'ın sisteminiz üzerinde hangi dosya formatlarını otomatik olarak okuyacağını ve buna göre gerekli codec yapılarını ayarlayacağını seçmiş olursunuz. Tümünü seçmeniz faydanıza olacaktır.
Bu ekranda ise GOM Player’ın sisteminiz üzerinde hangi dosya formatlarını otomatik olarak okuyacağını ve buna göre gerekli codec yapılarını ayarlayacağını seçmiş olursunuz. Tümünü seçmeniz faydanıza olacaktır.

 

Bu ekranda altyazılı filmlerde altyazının ne boyutta görüneceğini ve bilgisayarınızın sistem performanısı seçerek ne güçte GOM Player'ı çalıştıracağını seçmiş olursunuz. Bu kısım da verimlilik konusunda oldukça önem taşımaktadır.
Bu ekranda altyazılı filmlerde altyazının ne boyutta görüneceğini ve bilgisayarınızın sistem performanısı seçerek ne güçte GOM Player’ı çalıştıracağını seçmiş olursunuz. Bu kısım da verimlilik konusunda oldukça önem taşımaktadır.

 

Son olarak ayarlamalar tamamlandığı ekran görüntülenir ve hemen ardından size GOM Player'ın çalıştırılıp çalıştırılmaması sorulur. Finish diyerek ilk kurulumu böylece bitirmiş olacaksınız.
Son olarak ayarlamalar tamamlandığı ekran görüntülenir ve hemen ardından size GOM Player’ın çalıştırılıp çalıştırılmaması sorulur. Finish diyerek ilk kurulumu böylece bitirmiş olacaksınız.