Daha Kaliteli Ses İçin


Gom Player’da film izlerken Daha Kaliteli Ses İçin bazı ayarlamalar yapmanız gerekmektedir. Bu ayarları şu şekilde yapabilirsiniz :

  • Gom Player açıkken F5 e basarak ayarlara girin. Buradan Audio (Ses) sekmesine tıklayın. Burada System default settings kısmında kendi ses kartınızı seçin.
  • Ayrıca hoperlörünüzün gücüne göre ve treble-bass (ince-kalın) performansına göre alt kısımdaki ayardan equalizer ı aktif hale getirip gerekli ayarlamayı yapın (en sol kısım bass – en sağ kısım treble).
  • Son olarak Normalizer ayar kısmını da aktif edin. Buradaki ayarlarmalarınız bittikten sonra AC3 ayarı bölümüne geçin. Burada AC3 Setting (AC3 Ayarı) seçeneğini de aktif edip, hoperlörünüzün yapısını belirtin (örneğin : 4 kanallı speaker 2+2 gibi). Yapılması gereken ayarları yapmış oldunuz.
  • Ek olarak da dilerseniz Sound Effect (Ses efekti) kısmından istediğiniz ses efekt türünü aktif edebilirsiniz.


5 Comments on “Daha Kaliteli Ses İçin

  1. ayrıca dfx audio enhancer for media playeride kullanmanızı tavsiye ederim sesin kalitesi gerçekten farkedilir derecede artıyo

  2. Filmiz izlerken daha çok ses çıkması için normalleştiri etkinleştiriyorum ama bu seferde ses gidiyor hemen.Eq açık durumda. Laptop ve vistada kullanıyorum.

  3. zafer kardeş sen dfx ile sesin kaliteli olduğunu söylüyorsun. srs audio sandbox programını kullandın mı. bi bak bakalım arada ne kadar fark var

  4. Bugüne kadar sayısız media player kullandım; ancak GOM Player kadar başarılı ve stabil bir oynatıcı görmedim. Sunduğu sayısız seçenek ile kullanıcıya en güzel ses ve görüntü deneyimini sunuyor. Teşekkürler.