HD Filmleri Sorunsuz İzleyin !

1) Eğer sadece, scene gruplarının rip’lediği filmleri seyrediyorsanız; HD-Rip, internetten indirmiş olduğunuz küçük videolar, birçok değişik codec ile rip’lenmiş amatör rip’ler ile uğraşmıyorsanız bu codec pack’e ihtiyacınız yok.
En son Xvid sürümü ve AC3Filter size yeterli olacaktır.

 

2) Bu codec pack’i yüklemeye karar verdiyseniz öncelikle yüklü olan tüm codec’leri kaldırıp, mümkünse registry temizliği yapıp, bilgisayarınızı yeniden başlatmanızı tavsiye ederim. RealPlayer, Quicktime player, PowerDVD, WinDVD gibi programlar bunlara dâhil, lütfen bu programları da kaldırınız.

K-Lite Mega Codec Pack’i indirmek için [TIKLAYIN]

KURULUM:

1) Aşağıda resmini eklediğim bölüme gelinceye kadar NEXT (İleri) yaparak menüleri geçiniz.
Resimde gördüğünüz bölüme gelince, sadece resimde seçili olan yerleri işaretleyin. Üzerinde oynama yapmayacağımız bölümleri ekran görüntüsüne eklemedim.

Yüklenmiş Resim

2) PowerDVD ve WinDVD kullanmayacaksanız. DVD’leri “Media Player Classic” ile izlemek istiyorsanız.
MPEG-1/MPEG-2/DVD yazan bölüme de işaret koyun ve Cyberlink yazan yeri seçin.


3) 
Sonraki sayfaya NEXT(İleri) diyerek geçiniz. Aşağıdaki resimde gördüğünüz yere geldiğinizde sizden “Media Player Classic” ile açmak istediğiniz film uzantılarını işaretlemenizi istiyor. Bu bölümde istediğiniz gibi seçim yapabilirsiniz ama RealPlayer ve Quicktime gibi codec’leri açması gerekiyor o yüzden oralarda ki işaretleri kaldırmayın. Tavsiyem .ts uzantılı HD filmleri de “Media Player Classic” ile açmanızdır.

Yüklenmiş Resim

Alıntıdır : Divxplanet.com

2 Comments on “HD Filmleri Sorunsuz İzleyin !

  1. verdiğiniz linkteki codec i indirdim ama fotoğraftaki gibi ayar yapacak yerler yok