Görüntü var ses yok

Görüntü var ses yok ise bu tip durumlarda şüphelenecek ilk konu Gom Player’ın ses kartınızı tam tanıyıp tanıyamaması durumudur.

Öncelikle şunlardan emin olun :

 • Başka bir programda (örn :Winamp) ses alabiliyormusunuz?
 • Eğer alıyorsanız sadece filmi Gom ile açtığınızda böyle bir problemle karşılaşıyorsanız film dosyasında da sorun olabilir başka bir film dosyası açmayı deneyin veya o filmi Media Player ile açın.

Buraya kadar Gom Player haricindenki sorunlarla ilgilenmiş olduk.
Şimdi eğer bu üsttekileri yaptığınız halde hala Gom Player’da ses alamıyorsanız şunları yapınız :

 • Gom Player açıkken F5 tuşuna basarak ayarlara girin. Burada Audio seçeneğine tıklayın. Burada Output kısmını göreceksiniz buradaki kutuda sizin sahip olduğunuz ses kartınızın adını seçin (anakarta dahili olsa bile bir kimliği muhakkak vardır).
 • Bunu seçtikten sonra Gom Player’ı kapatın. Tekrar açın ve filmi deneyin. Hala sorun devam ediyorsa muhtemelen codec paketiyle ilgili sorun var demektir. İndirme sayfamızdan ilgili codec paketini indirip kurun ve tekrar deneyin.
 • Hala sorun yaşıyorsanız buraya yorum yazarak belirtebilirsiniz. En kısa sürede yardımcı olmaya çalışırız.

23 Comments on “Görüntü var ses yok

 1. SELAM
  GOM PLAYER DA FİLM AÇMAYA ÇALIŞIYORUM FAKAT SÜREKLİ HATA RAPORU ÇIKIYOR K LİTE CODEĞİ İNDİRDİM AMA HALA AYNI. YARDIMCI OLABİLİRSENİZ ÇOK SEVİNİRİM

 2. Merhaba,
  Gom Playerda açmak istediğiniz dosyanın uzantısını bize bildirebilirseniz, sizi daha kolay yardımcı olabilirim.

 3. gom playerde sesi daha fazle yükseltmenin ne gibi yolları war bazı videolarda ses az oluyor nasıl yükselticz yardımcı oln lütfen…

 4. gom un equlaizer ını kullanabilirsiniz. gom açıkken F7 ye basın. Audio kısmına gelin. Burada gerekli değişikliği yapabilirsiniz.

 5. merhaba,
  gom player ın codeğini herseyini indirdim ama ses ne yapsam çıkmıyor

 6. KOLAYLIKLAR DİLİYORUM.vİDEOLARIM VAR AMA GÖRÜNTÜSÜ VAR.SESİ YOK.NE YAPMALIYIM.YARDIMCI OLURSANIZ MEMNUN OLURUM….

 7. sitemizin indirme sayfasında yer alan k-lite codec paketini indirip kurun. sadece gom player da ses problemi yaşıyorsanız gom açıkken F5 e basın audio kısmından audio device den ilgili ses kartınızı seçin. eğer filmi media player la da açığınızda ses gelmiyorsa, film dosyalarında bir problem olabilir.

 8. merhaba, ben codec paketini indidim fakat hala videolarda ses yok ne yapmalıyım?yardımcı olursanız sevineceğim..

 9. görüntü ve müzik sesleri var fakat konuşma sesleri yok , arada bazen konuşma sesleri çıksada genelde yok yada konuşma sesleri duyulamayacak kadar az çıkıyor müzik sesi ise hep yüksek çıkıyor programı kaldırıp yeniden kurdum yinede düzelmedi ne yapabilirim?

 10. önerdiginiz codec yükledim ancak ahala ses yok acaba başka önerebileceginiz bir codec programı varmı

 11. gerçekten samimi söylüyorum genelde neye başım şıkışsa internete başvururum ama herzaman sonuç daha da kötü olur yineliyorum samimi söylüyorum ilk defa sorunum çözüldü kimin emeği varsa çok teşekkür ediyorum.

 12. Bende de şöyle bi sorun var brrip filmleri mouse ile ileri zıplattığımda bir müddet ses gelmiyor 3-4 saniye sonra bi donma olup sonra ses geliyo donma düzeliyo ama donma 1 saniye bile sürmüyp nedendir acaba kodek k-lit 6 yüklü bende

 13. ne zaman gomplayer açsam “this system does not have sound devices or sound devices does not installed properly” şeklinde bir yazı çıkıyor.ve haliyle ses çıkmıyor bağlantıları kontrol ettim hoparlörden ses çıkıyor normalde ama gomplayer kullanırken ses gelmiyor. yardımcı olabilirseniz sevinirim

 14. .mov uzantılı videoda görüntü var fakat ses alamıyorum codecler ve audio bölümünden ses kartını seçtiğim halde yardım edebilr misiniz şimdiden tşrkler