GOM Player Türkçe Dil Paketi Güncellendi


Gomplayer.org, daha önceleri Mesut Korkmaz adlı arkadaşımızın hazırlamış olduğu dil paketini sunmaktaydı. Daha sonra bazı teknik sorunlardan ötürü Mesut Korkmaz’ın hazırladığı dil paketini iptal ederek Murat ŞEN adlı arkadaşın hazırlamış olduğu dil paketini sunmaya başladı.

Ancak onda da Türkçe karakter sorunları ortaya çıktı. Uzun müddet Murat Şen’in hazırladığı paket dağıtılıyordu ancak kullanıcılar Türkçe karakter sorunundan biraz rahatsız olmuşlardı.

Ben de 2 günlük çalışma ile GOM Player Türkçe Dil Paketini güncelledim.

Daha çok bunu hazırlarken Mesut Korkmaz’ın hazırladığı paketi kullandım, üzerinde eklemeler ve çıkarmalar yaptım. Daha küçük boyutlu ve daha çok verimli, Türkçe karakter sorunu olmayan bir paket ortaya çıkardım. Eminim, Türkçe GOM Player kullanmak isteyenler bu paketi çok beğenecek.

İndirmek için tıklayınız;


9 Comments on “GOM Player Türkçe Dil Paketi Güncellendi

 1. Can abi teşekkürler ellerine sağlık fakat takıldığım bir nokta var ; C:\Program Files\GRETECH\GomPlayer\lang içerisine yükledim ama değişen birşey olmadı şimdi ne yapmak gerekir,gomda dil seçimi yapabileceğimiz bir yer yok sanırım ?

 2. muhakkak sorun dizin seçiminde.

  C:\Program Files\GRETECH\GomPlayer\lang bu klasör yerine :

  C:\Program Files\GRETECH\GomPlayer bu şekilde yapman gerekiyor.

  lang klasörünü değil ana klasörü gösterirsen sorun düzelecektir.

  kolay gelsin

 3. win98 için dvd-r yazıcım var ancak filim oynatamoyorum bilgisayarım p2 buna göre önerebileceğimniz bir proğram yollarsanız cok sevinirim

 4. film oynatamıyorum derken filmi açtığınızda bilgisayarınız kasılıyormu yoksa bir sorun mu veriyor, görüntü vs.. ? biraz daha detaylı yazarsanız daha ayrıntılı bilgi verebilirim.

  eğer kasılma varsa, gomplayer ve media player classic bilgisayarınız için en iyi video oynatıcılardır vlc player da aynı şekilde..

  dvd-r dan filmi okurken film önbelleğe alınır ve size görüntü verilir, tabi bilgisayarınızın işlemcisi zayıf olduğu için önbelleğe almada sorun yaşıyorsunuz. bunun en iyi yolu dvd-r dan filmi bilgisayarınıza kopyalayıp açmaktır. böylece görüntü daha iyi gelecektir takılma donma vs olmayacaktır.

  eğer görüntüde bir sorunla karşılağıyorsanız sağ menüdeki codec paketlerinden k-lite codec standart ı yüklemenizi öneririm.

 5. meraba
  alakasız dieblrsn ama aklıma takılan bişiii sormak istiorm dizilerde sonradan yüklediim alt yazıları dizyle aynı dosyaya koynca bsplayerda alt yazı kendiliinden dizi içersinde çıkıo gom da çıkmıo sürklemm gerekio alt yazıyı alt yazınn kendiliinden gelmesi içn napıcm teşekkrler

 6. alt yazı ile film isminin aynı olmasına özen gösterin. aynı olmazsa algılamaz. ayrıca .srt uzantılı altyazıları bu şekilde algılar GOM, diğer formatlarda bu konuda sorun yaşayabilirsiniz. Aynı isimde olması gerekli sadece aynı dizinde olması yeterli değildir.

 7. Türkçe yama yüklendikten sonra preferences—filter bölümü seçilince yani F5 yapıp filtre bölümü seçilince uygulama çöküyor.Daha önceki TR yamalarda aynı sorun vardı hala devam ediyor.Denediğim işletim sistemleri vista x64 sp1,vista x86 sp1,xp pro sp3,gom player sürüm 2.1.9.3754

 8. bu gom player ibir türlü düzgün çalıştıramadım. mp4 formatında film izlemek istiyorum oynatıyor fakat ses bir türlü gelmiyor. codec problemi mi var anlayamadım.