Gom Player by Performance


Friends, as you know, Gom Player, like other programs running under Windows, works equivalent to the hardware performance of your computer. In other words, if you have a computer with good features, you will get better quality images while watching videos, and you can wrap movies faster. If your processor or ram is weak, it will take a little longer for you and sometimes it gets very boring.

According to the performance structure, Gom Player offers the user 2 options while installing:

-For low performance PCs
-For those who want to get high quality yield

If you have a low-performance PC (this means a Pentium 4 3.00 Ghz processor and AMD Athlon 64 3000 2.0 Ghz if we think of it as today)
If you choose the high quality option, you may not see any difference when playing a video with a small pixel size.

But when you play a 720p quality HD video, you will see that this quality returns to you as anti-performance.
For this reason, we encourage GOM Users to choose the appropriate option according to their PC performance when uploading.

in technical language

Let’s try to explain this a little more technically.

Overlay Mixer and VMRD9 (Directx 9) video out outputs, when you open a video on your computer, the video is presented to you through these outputs.
When you select the low performance setting, Overlay Mixer is activated and videos are shown on this channel.
When you select high performance, the VMRD9 channel is activated. You provide a higher quality appearance, but you compromise on performance.

Also, since version 2.1.8 in this last period, there is Output type in Gom Player; Enhanced Video Renderer. I recommend you try this too. An in-between output type that can provide both quality and performance for low-performance PCs.


18 Comments on “Gom Player by Performance

 1. 1.70 celeron
  128 mb ram gibi düşük Düşük performanslı bir pcm var
  bu pc de 720 pixel m-hd mkv dosyalarını sorunsuz oynatmanın bir yolu var mıdır?
  Yardım ederseniz çok sevinrim…

 2. 🙂 2 GB DDR Ram li PC m var ve ben bazen 720P kaliteli filmlerde sorun yaşıyorum. sizin böyle bir sorun yaşamanız çok normal. imkansız hiçbirşey yapamazsınız. sisteminizi yenilemeniz gerekir…

 3. hemen kestirip atmayın
  dün akşam
  prefences –> filter –> disable filters –> enable
  quick play mode (disable internal video filter) secenegini aktif ettim 880 pixel mkv dosyası takılmadan oynattt ama seste biraz kayma vardı
  bi desesteki kayma sorununu çözebilirsem tamamdır
  ama nasıl???

 4. Ben daha önce pentium 3 500 mhz li bir pc de 720p li filmi denedim. çalışıyor ancak takılıyordu sinir stres yapıyordu. her türlü filtre ve output seçeneğini denedim. verim alamadım. siz alabilmişseniz ne mutlu. seste takılma alıyorsanız eğer http://www.gomplayer.org/daha-kaliteli-ses-icin/ şu linke bi gözatın isterseniz.

 5. bende p4 3.00 2gb ram HD 4650 512 gddr3 bilgisayar var. Hangisini seçmeliyim? Bazen çözünürlüğü yüksek olanlarda full ekran izlemeye çalıştığımda bilgisayar donup “send report/don’t send report” diye bir pencere çıkıyor bunun nedeni nedir?

 6. üzgünüm. 1.7 celeron belki tamam olabilir ama ram çok düşük. Bu nedenle 720p yi oynatmak mümkün görünmüyor.

 7. gom playeri daha once kulandim cok memnun kaldim bir daha kulanmak istiyorum guzel program

 8. Sevgili yetkililer.Önce Herşey için teşekkür ediyoruz.İlim ile uğraşan ve insanlara yararlı olanlar Allah katında da makbul kişilerdir.Gom Player ile bir çok işlemleri yapıyor.Benim sormak istediğim MP3 veya MP4 yazıcımdan liste halinde çıktı alabilirmiyim.Teşekkür ederim.

 9. 2x Radedon HD 5970 CrossFire, Intel Core i7 980X Extreme, 6 GB Corsair Dominator 2000 MHz bir PC ye sahibim ama 720p/1080p dizi ve filmlerde yavaşlama oluyor. Çözemedim yardım lütfen 🙁

 10. BENDE AMD TURİON 64X2 İŞLEMCİ 1.60 GHZ 1 GB RAM VE 256 EKRAN KARTI VAR HANGİSİNİ SEÇMELİYİM ? DÜŞÜK OLANI MI YOKSA YÜKSEK OLANI MI?

 11. windows 7 ise işletim sisteminiz, düşük olanı tercih edin. eğer xp kullanıyorsanız normal kullanabilirsiniz.

 12. BENİM BİLGİSAYARIN SİSTEMİ YENİ AMA BEN DOM PLAYER I KURARKEN NORMAL PERFORMANS SEÇMİŞTİM ŞİMDİ SİLİP TEKRAR MI KURMAM GEREK?

 13. gom da film izlerken (DVD film) dil değişikliği yapabiliyor muyuz.

 14. 64mb lik bir ekran kartim var. Amd Athlon 1.40 ghz islemcim var. 512 mb ram e sahibim. 720p filmlerde yavaslama sorunu yasiyorum. Nasil duzeltebilirim bunu.?