Daha Kaliteli Ses İçin


Gom Player’da film izlerken Daha Kaliteli Ses İçin bazı ayarlamalar yapmanız gerekmektedir. Bu ayarları şu şekilde yapabilirsiniz :

 • Gom Player açıkken F5 e basarak ayarlara girin. Buradan Audio (Ses) sekmesine tıklayın. Burada System default settings kısmında kendi ses kartınızı seçin.
 • Ayrıca hoperlörünüzün gücüne göre ve treble-bass (ince-kalın) performansına göre alt kısımdaki ayardan equalizer ı aktif hale getirip gerekli ayarlamayı yapın (en sol kısım bass – en sağ kısım treble).
 • Son olarak Normalizer ayar kısmını da aktif edin. Buradaki ayarlarmalarınız bittikten sonra AC3 ayarı bölümüne geçin. Burada AC3 Setting (AC3 Ayarı) seçeneğini de aktif edip, hoperlörünüzün yapısını belirtin (örneğin : 4 kanallı speaker 2+2 gibi). Yapılması gereken ayarları yapmış oldunuz.
 • Ek olarak da dilerseniz Sound Effect (Ses efekti) kısmından istediğiniz ses efekt türünü aktif edebilirsiniz.


Etiketler:
5 comments on “Daha Kaliteli Ses İçin
 1. hakan dedi ki:

  çok iyi,teşkkürler.

 2. zafer dedi ki:

  ayrıca dfx audio enhancer for media playeride kullanmanızı tavsiye ederim sesin kalitesi gerçekten farkedilir derecede artıyo

 3. Halil dedi ki:

  Filmiz izlerken daha çok ses çıkması için normalleştiri etkinleştiriyorum ama bu seferde ses gidiyor hemen.Eq açık durumda. Laptop ve vistada kullanıyorum.

 4. maynak00 dedi ki:

  zafer kardeş sen dfx ile sesin kaliteli olduğunu söylüyorsun. srs audio sandbox programını kullandın mı. bi bak bakalım arada ne kadar fark var

 5. Murathan dedi ki:

  Bugüne kadar sayısız media player kullandım; ancak GOM Player kadar başarılı ve stabil bir oynatıcı görmedim. Sunduğu sayısız seçenek ile kullanıcıya en güzel ses ve görüntü deneyimini sunuyor. Teşekkürler.